Sibiriečių diena - 2014 (Lenkija)

Pašnekesiai apie bendrijos veiklą, narystę bendrijoje, suvažiavimus ir t.t.
Skelbti atsakymą
Sigitas Žilionis
Site Admin
Pranešimai: 41
Užsiregistravo: 2010-11-13 (Šeš) 12:00:31
Miestas: Vilnius

Sibiriečių diena - 2014 (Lenkija)

Standartinė Sigitas Žilionis » 2014-07-30 (Tre) 11:51:20

Gerbiamieji tremtiniai, politiniai kaliniai, jų vaikai, anūkai, draugai!

Lietuvos politinių kalinių bendrija „Kolyma“ kviečia visus dalyvauti Sibiriečių dienos minėjime Lenkijoje.
Kartu su kelionių agentūra „Poilsis ir mes“ organizuojame išvyką su ekskursijomis!

Išvykos data: 2014 m. rugsėjo 16-18 d. (trys pilnos dienos)

Kelionės metu bus lankomos šios vietos (žymėjimas pagal žemėlapį):
A. Šv. Brunono kryžius ant Mindaugo Lietuvos sienos.
B. 1941-1944 m. Hitlerio vadavietė „Vilko guolis“.
C. Šventaliepės bažnyčios ansamblis su „šokančiais“ vargonais.
D. Gdanskas.
E. Kašūbų tautinės mažumos pažinimo centras Šymbarke.
F. Malborkas - kryžiuočių ordino sostinė.
G. Šymbarko pilis.
H. Žalgirio mūšio laukas ir muziejus.
I. Nidzicos pilis.
J. „Totorių akmuo“.

Detalus maršruto aprašymas:

Rugsėjo 16 d. (antradienis). Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Keliaujame per vaizdingą šiaurinę Lenkiją, buvusias prūsų žemes, kurias 13 a. užkariavo kryžiuočiai. Važiuodami klausomės pasakojimų apie pakelės vietoves – Suvalkus, Bakalariavą, Alėcką, Lėcių, Rastapilį. Lėciuje (lenk. Giżycko) stabtelime prie Šv. Brunono kryžiaus – to paties, kuris, pasak Kvedlinburgo analų, 1009 m. prie Lietuvos sienos „su 18 saviškių nukeliavo į dangų“ ir tuo išgarsino Lietuvą. Prie Rastapilio (lenk. Kętrzyn) aplankome „Wolfsschanze“ („Vilko guolis“) – sprogimų sugriautus bunkerius buvusioje Hitlerio vadavietėje Rytprūsiuose, kur 1944 m. įvyko pasikėsinimas į fiurerį, ir barokinį Varmės šedevrą – Šventaliepės (lenk. Święta Lipka) sakralinį ansamblį su „šokančiais“ vargonais. Toliau vykdami klausomės gido pasakojimo apie Rešlių, Barštyną, Elbingą, Štuthofą. Vakare atvykstame į Gdanską. Laisvas laikas Gdanske. Nakvynė viešbutyje.

Rugsėjo 17 d. (trečiadienis). Pusryčiai. Važiuojame prie Rytų Golgotos aukų paminklo, kur vyks Tarptautinės sibiriečio dienos iškilmės (tokią dieną savo 2014-09-27 nutarimu paskelbė Lenkijos seimas). Nenorintieji dalyvauti iškilmėse tuo laiku galės savarankiškai susipažinti su Gdansko senamiesčiu: vadinamuoju „Karališkuoju keliu“, vedančiu nuo Aukštutinių vartų per Ilgąją gatvę ir Ilgąjį turgų iki Žaliųjų vartų ir Uosto krantinės, Neptūno fontanu, Artūro rūmais – tradicine pirklių sueigų vieta, Šv. Marijos bažnyčia su įžymiuoju astronominiu laikrodžiu. Pasibaigus iškilmėms važiuojame (apie 40 km) į Kašubų kraštovaizdžio parke esantį Šymbarką, kur lankomės Kašubų regiono edukacijos ir propagavimo centre. Norintieji galės dalyvauti Tarptautinės sibiriečio dienos minėjimo tęsinyje, kuris tądien vyks šiame centre. Čia taip pat bus galima pamatyti įvairių eksponatų, atspindinčių kašubų tautinės mažumos gyvenimą, namų, atvežtų iš lenkų tremties vietų Sibire, Turkijoje ir Kanadoje ekspoziciją (yra ir namelis iš Vilniaus), kelis čia padarytus Gineso rekordininkus – ilgiausią pasaulyje 46 m ilgio lentą, 35 m ilgio stalą 230-čiai asmenų, didžiausią pasaulyje 6 m ilgio fortepijoną. Apsilankome žemyn stogu pastatytame name, simbolizuo¬jančiame tradicinių vertybių apvirtimą, alaus bravore, tabokos muziejuje, karo laikų bunkeryje, kuriame lėktuvų ūžesys, šūvių ir bombų triukšmas leis kelioms minutėms pasijusti kaip kare. Vakare važiuojame (apie 90 km) į buvusią Kryžiuočių Ordino sostinę Malborką, kur aplankome vieną didžiausių viduramžių pilių Europoje. Šioje pilyje 1361 m. kryžiuočiai buvo įkalinę Lietuvos didįjį kunigaikštį Kęstutį, iš čia 1410 m. kryžiuočių pulkai patraukė į Žalgirio mūšį. Ekskursija po įspūdingai apšviestą naktinę pilį. Nakvynė viešbutyje.

Rugsėjo 18 d. (ketvirtadienis). Pusryčiai. Važiuojame (apie 70 km) į Šymbarką Varmės-Mozūrų vaivadijos Ylavos valsčiuje, kur stūkso įspūdingi 14 a. kryžiuočių pilies griuvėsiai. Nuo 17 a. ši pilis buvo grafų Finkenšteinų nuosavybė, bet 1946 m. Raudonoji armija ją sudegino. Išlikusi pilies dalis su 10 bokštų pastaraisiais metais buvo dalinai restauruota. Toliau važiuojame (apie 60 km) į Žalgirį (lenk. Grunwald) ir apžiūrime vietą, kur 1410 m. įvyko nesėkmingiausias Kryžiuočių Ordino mūšis su lenkais ir lietuviais, bei mūšio muziejų. Važiuojame (apie 30 km) į Nidzicą – miestą su masyvia 14 a. gynybine kryžiuočių pilimi. Pietūs (norintiems) pilies restorane. Po jų važiuojame (apie 3 km) į Totorius (lenk. Tatary), kur fotografuojamės prie lenkiškojo Puntuko – iš Skandinavijos ledynų atnešto 6,5 m ilgio „Totorių akmens“. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.

Kelionės kaina: 400 lt./asm. Į kainą įeina: kelionė komfortabiliu autobusu, 2 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais, gido paslaugos.

Jeigu Jūs patys negalite vykti dėl to, kad kelionė vyks darbo dienomis, kviečiame padovanoti ją savo artimiesiems. Jiems tikrai bus įdomu!

Informaciją rasite Facebooko puslapyje https://www.facebook.com/events/661446750616363/" onclick="window.open(this.href);return false;

Pagarbiai
Jūsų gidas - Sigitas Žilionis
LPKB „Kolyma“ valdybos narys

Skelbti atsakymą