Reikalinga pagalba!!!

Nesusijusios nei su bendrijos „Kolyma“ veikla, nei su kalinių sąrašo tikslinimu, nei su kelione Kolymon, nei su žmonių paieškomis. Siūlykite, jei matote reikalą, ir naujus forumo skyrius!
Skelbti atsakymą
Sigitas Žilionis
Site Admin
Pranešimai: 41
Užsiregistravo: 2010-11-13 (Šeš) 12:00:31
Miestas: Vilnius

Reikalinga pagalba!!!

Standartinė Sigitas Žilionis » 2012-03-22 (Ket) 22:03:58

1957 m. sausio 21 d. LSSR Aukščiausiosios tarybos Prezidiumas išleido mažiausiai du mus liečiančius įsakus:

„Dėl uždraudimo grįžti į Lietuvą nuteistiesiems ir atlikusiems bausmę buvusiems Lietuvos buržuazinių vyriausybių vadovams, buržuazinių politinių partijų vadovams, lietuvių nacionalistinio pogrindžio aktyviems dalyviams, antitarybinių organizacijų vadovams”

„Dėl sudarymo komisijos išžiūrėti byloms asmenų, esančių specnutrėmime pagal buvusio Ypatingo pasitarimo prie TSRS VRLK – VSLK sprendimus ir pagal šių organų atskiras direktyvas”

Nacionalinėje Mažvydo bibliotekoje esančiose „Lietuvos Tarybų Socialistinės Respublikos Aukščiausiosios Tarybos žiniose” jų nėra. Gali būti, kad tai buvo neskelbtini (slapti) įsakai. Radau tik 1988-10-25 LSSR AT Prezidiumo nutarimą Nr. XI-2618, kuriuo nutariama minėtus įsakus „pripažinti netekusiais galios”.

Tačiau reikia gauti pačių įsakų tekstus. Jie reikalingi nukentėjusių nuo okupacijų statuso gavimo paspartinimui ir biurokratinių barjerų įveikimui. Taigi - GAL KAS ŽINO, KUR GAUTI ŠIŲ ĮSAKŲ TEKSTUS?

Skelbti atsakymą