Iš Kolyma.lt Wiki.
Peršokti į: navigacija, paiešką
XXI-asis LPKB „KOLYMA” SUVAŽIAVIMAS
REZOLIUCIJA
DĖL VYTAUTO POCIŪNO ŽŪTIES TYRIMO
Rumšiškės, 2009 m. birželio 20 d.
Kada Lietuva buvo okupuota, mus, buvusius politinius kalinius, tardydami mušė, žalojo; ne vieną užmušė arba padarė psichiškai neveiksniais. Mus teisė pagal svetimos valstybės įstatymus ar net ir jų nesilaikant. Mūsų artimieji neturėjo net mažiausios galimybės sužinoti už ką mus nuteisė (už anekdotą, asmeninę nuomonę ar už rimtesnį pasipriešinimą okupantams).

Šiuo metu gyvename demokratinėje nepriklausomoje Lietuvoje. Galbūt ir dabar ne viską galima atskleisti plačiajai visuomenei. Lietuvos politinių kalinių bendrijos „Kolyma“ XXI suvažiavimas prašo Jūsų, gerb. Generalini Prokurore, paaiškinti mums, politiniams kaliniams:

1. Už ką Valstybės saugumo departamento pulkininkas Vytautas Pociūnas, tyręs šiuos klausimus, buvo pažemintas pareigose ir išsiųstas dirbti į Baltarusiją?

2. Valstybės saugumo departamento darbuotojai šmeižė a. a. V. Pociūną po tragiškos jo mirties. Nors šmeižtas nepasitvirtino, nei vienas šmeižikas neatsiprašė ir nebuvo nubaustas. Argi Prokuratūrai nerūpi neetiškas atsakingų valstybės pareigūnų elgesys?

3. Teismai pripažino, kad ši byla nėra išsamiai ištirta. Kodėl Prokuratūra delsia atnaujinti šios bylos tyrimą, nors to prašo artimiausias žuvusio V. Pociūno žmogus – jo žmona Liudvika Pociūnienė?

Rezoliucija priimta Lietuvos politinių kalinių bendrijos „Kolyma” XXI suvažiavime 2009 m. birželio 20 d.