Iš Kolyma.lt Wiki.
Peršokti į: navigacija, paiešką
XXI-asis LPKB „KOLYMA” SUVAŽIAVIMAS
REZOLIUCIJA
DĖL DOKUMENTINIO FILMO „SMOGIKAI”
Rumšiškės, 2009 m. birželio 20 d.
Per Lietuvos televiziją šiais metais ne kartą buvo rodytas Jono Ohmano dokumentinis filmas „Smogikai”. Be kita ko jis buvo parodytas ir šventą visai Lietuvai dieną – Kovo Vienuoliktąją. Filme rodoma, kaip Lietuvos pokario partizaninis pasipriešinimas okupantams buvo naikinamas pačių partizanų, išdavusių savo Tėvynę ir perėjusių į okupantų tarnybą, rankomis. Žiūrovams, o ypač tiems, kurie silpniau susipažinę su partizanų veikla, formuojama nuomonė, esą partizaninė kova Lietuvoje buvo nuslopinta pačių morališkai kritusių partizanų rankomis, o sovietinė valdžia čia esą vaidinusi tik pagalbinį vaidmenį.

Tokio filmo rodymas, o ypač dar ir Kovo Vienuoliktąją, giliai įžeidžia tikruosius Lietuvos partizanus, jų artimuosius. Lietuvos televizijos vadovybė, bandydama pigiu būdu išpopuliarėti, įvykdė dvasinio ir politinio smurto akciją.

Tobulėjančio jaunimo tarpe ji stengiasi įdiegti panieką pokario Lietuvos istorijai, nepasitikėjimą teisingumu, dar daugiau – atskirti teisingumą nuo teisės.

Šio filmo „herojai”, analizuojantys pokario metų situaciją, partizanų veiklą, savo pačių veiksmus, ko gero nė nenutuokia, kad jie iki šiol yra nenuteisti nusikaltėliai. Šie provokatoriai agentai-smogikai – aktyvūs Lietuvos tautinio genocido vykdytojai, Lietuvos valstybės išdavikai, sulaužę priesaiką Tėvynei ir perėję į jos naikintojų gretas. Jie viešai prisipažįsta vykdę nusikaltimus ir nebijo jokio teisingumo, nors tokiems nusikaltimams negalioja senaties terminas.

Reikalaujame, kad Generalinė prokuratūra pradėtų ikiteisminį tyrimą dėl Jono Ohmano filme „Smogikai” paviešintų nusikaltimų, iškeltų baudžiamąsias bylas filme identifikuotiems agentams-smogikams bei imtųsi žygių surasti kitus, į filmą nepatekusius agentus-smogikus.

Prašome, kad Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos Taryba pasmerktų LRT Generalinio direktoriaus Audriaus Siaurusevičiaus nepagarbą Lietuvos laisvės kovotojams, parodant šį filmą Kovo Vienuoliktąją.

Rezoliucija priimta Lietuvos politinių kalinių bendrijos „Kolyma” XXI suvažiavime 2009 m. birželio 20 d.