Iš Kolyma.lt Wiki.
Peršokti į: navigacija, paiešką

Sąlyginių žymėjimų sąrašai – įvairiu laiku Rusijos ir SSRS represinių struktūrų išleisti slapti sąrašai (paprastai priedai prie įsakymų ir instrukcijų), kuriuose nurodoma, kaip turi būti pakeičiami oficialių raštų tekstai, kad pašaliniai asmenys negalėtų suprasti tikrosios jų reikšmės. Šie sąrašai sudaryti žodynėlio forma ir yra skirti represinių struktūrų darbuotojams, rašantiems raštus kitiems represinių struktūrų darbuotojams.

1949.06.08 sąrašas (šaltinis: memorial.krsk.ru/DOKUMENT/USSR/490608.htm)[1]:

Перечень условных обозначений
Приложение к инструкции № 13-а
I. Пункты

Абезь - Алушта
Бирблево - Белгород
Братск - Бердичев
Ванино - Верещагино
Вельск - Вязьма
Верхнеангарск - Валуйки
Владивосток - Витебск
Воркута - Винница
Дашкесан - Диканька
Игарка - Изюм
Ижма - Ижевск
Известковая - Истра
Инта - Ишим
Иркутск - Иман
Красноярск - Кременчуг
Кировобад - Кисловодск
Кожва - Котовск
Кнажпогост - Каховка
Коноша - Кунгур
Котлас - Кизляр
Комсомольск - Конотоп
Ленинград - Львов
Москва - Мелитополь
Мули - Майкоп
Нижнеангарск - Нежин
Николаевск н/Амуре - Новгород
Новосибирск - Нальчик
Норильск - Нахичевань
Печора - Полтава
Поворово - Перемышль
Свияжск - Симферополь
Свободный - Слуцк
Совгавань - Сочи
Сольвычегодск - Судан
Сухуми - Сальск
Тайшет - Туапсе
Ташкент - Тосно
Тахтымагде - Тюмень
Томск - Таганрог
Тулун - Тула
Тында - Темрюк
Ургал - Умань
Усть-Кут - Усть-Сысольск
Ухта - Углич
Хабаровск - Хоперск
Халбмер-Ю - Херсон
Ханлар - Холм
Хурмули - Хоста
Черемхово - Черкасы
Чита - Черновицы

II. Фамилии

Бакин - Бакунин
Барабанов - Берг
Боровицкий - Бородин
Буланов - Барсов
Буржаков - Балакирев
Варш - Вересаев
Гвоздевский - Гончаров
Евстигнеев - Ерохин
Ефимов - Ермилов
Завенягин - Звонков
Захаров - Завьялов
Ключкин - Куров
Кривенко - Куксенко
Круглов - Куприн
Крылов - Корин
Кучин - Камнев
Мальцев - Малахов
Мамулов - Миронов
Наседкин - Надеждин
Орловский - Ольгин
Обручников - Остужев
Папировский - Пирогов
Потемкин - Писемский
Петренко - Пушкин
Рясной - Русанов
Успенский - Усольцев
Френкель - Фурманов
Червяков - Чадов
Чернышов - Чаплыгин

III. Название подразделений

Главное управление – Главк
Строительство – Трест
Отделение – Поселок
Колонна – Артель
Завод – Предприятие
Мостозавод – Фирма
Желдорпроект – Комбинат
Отделение Желдорпроекта – Контора
Экспедиция – Филиал
Партия – Группа
Аэропорт – Площадка

Наименование управлений строительств и экспедиций должны заменяться следующим порядком:

ГУЛАГ – Главк Надеждина
Управление Амурского строительства – трест Пушкина

Отделение подразделения должны именоваться по фамилии начальника без указания действительного наименования их местонахождения.

8/YI-49 г.


1950.01.04 sąrašas (šaltinis: www.memorial.krsk.ru/DOKUMENT/USSR/500104.htm):

Перечень условных обозначений
Экз. № 2
Приложение № 2 к приказу № 001 От 4/I-50 г.
I. Фамилии

А
Абакумов – Асеев
Артамонов – Амбаров
Аркадьев – Арбузов

Б
Берия – Баталин
Буянов – Бобров
Барабанов – Бубнов
Боровицкий - Беляев

Г
Гвоздевский – Голубев

Д
Добрынин – Дворцов

З
Завенягин – Зеленин
Зенченко – Золотин
Зверев – Зубцов

К
Круглов – Кольцов
Ключкин - Кузин 

М
Мамулов - Моисеев 

О
Обручников – Орский
Орловский - Одинцов

П

Панюков – Перцов
Петренко – Петухов
Потемкин – Поляков

Р
Рясной – Ремнев

С
Серов – Савельев
Самодуров – Сидоров
Сазонов – Симонов
Смольянинов - Сизов

Т
Татаринцев – Толмачев

У
Уваров – Уткин

Ф
Филимонов – Фомин

Х
Хомчик - Ховрин

Ч
Чернышов – Чистяков
Червяков – Чертков

II. Пункты

А
Абезь – Акташ
Ангарск – Ажевск
Амур (река) – Амбар
Аякит – Аяк
Ангунь - Анапк
Ангароканский – Анский
Ангара (река) – Атиг
Алтан-Булак – Ачкем
Амдерма - Армянка

Б
Братск – Баксан
Байкал – Баладжар
Бурято-Монголия – Барнан
БАМ – Бакам 

В
Воркута – Варваровка
Вельск - Волчанск
Вож-Ель – Волосово
Ванино – Вырица
В.Ангарск – Воложинск
Вычегда (река) – Вилейка
Витим – Ветлуга
Воркута – Вом-Висим

Д
Дашкесан – Джебал 

Е
Енисей (река) – Еленовка
Ермаково – Елань

З
Заполярье – Зыково
Заярск – Зима
Злобино – Затор 

И
Ижма – Икша
Инта – Инза
Известковая – Ирша
Игарка – Игнатовск
Иртыш (река) – Исык 

К
Комсомольск – Кабакт
Кожва – Катан
Коноша – Калиновка
Котлас – Канаш
Кировабад – Климовск
Красноярск – Киселевск
Княж-Погост – Клин
Кяхта – Кохма
Коми АССР – Коби

Л
Лабытнанги – Людиново
Лена (река) – Лобва

М
Мули – Малая
Мыс Каменный – Мысовой
Монголия – Миратово
МНР – Мальва

Н
Наушки – Нартан
Норильск – Никольск
Н.Ангарск – Нижарск
Неляты – Нельма
Находка – Николаевка
Новый порт – Ножай
Надым (река) – Нарва

О
Обь – Орлинка
Оха – Овруч
Обская – Остер

П
Печора – Павловка
Пивань – Палана
Полуй (река) – Полоз
Пур (река) – Пемза
Пурга – Пахра

С
Север – Сузан
Сахалин – Самбор
Салехард – Сиверск
Совгавань – Сарапул
Сивая Маска – Степановка
Селенга – Сявак
Сухэ-Батор – Судак
Сев.Двина (река) – Сартас
Сольвычегодск – Суховск
Собь – Сож
Сыктывкар – Сибайск
Сов. Сияние – Синхрон
Сихотэ-Алинь – Сихинь

Т
Тайшет – Тихорецк
Тулун – Тукан
Тырма – Тулатово
Тында – Тура
Тюмень – Тим
Томск – Торжок
Туруханск – Тигров
Тундра – Талица
Тайга – Тахта
Тазовская губа – Ташино
Таз (река) – Тыма
Турухан (река) – Тропа

У
Ухта – Урба
Усть-Кут – Успенск
Урдома – Усмань
Улан-Удэ – Угнев
Улан-Батор – Уджур
Уса – Унеча
Ургал – Ургут

Х
Хансвей – Холм
Хальмер – Халач
Хурмули – Хватовка
Хабаровск – Ходоров
Харбей – Халдан

Ч
Чум - Чара

Щ
Щучье – Щер

Я
Ягдынья – Ярская
Яр Сало – Языново

III. Учреждения

МВД – Первый Комитет
МПС – Второй Комитет
ГУЛДЖС – Главк
ГУЛАГ – Второй Главк
ГУЛГМП – Третий Главк
СГУ – Четвертый Главк
Дальстрой – Пятый Главк
ГУСМП – Шестой главк
УМВД – Агентство
УИТК – Отдел труда
ОИТК – Отделение труда
Желдорпроект – Комбинат
Строительство – Трест
Лагерь – Лес
Отделение стр-ва – Участок
Экспедиция – Филиал
Контора Желдорпроекта – Контора
Изыск. партия – Группа
Колонна – Бригада
Завод – Предприятие

П.П. НАЧ СЕКРЕТНОГО ОТДЕЛА ГУЛДЖС МВД СССР
Капитан а/службы
(НОСОВ)



  1. Įstaiga, sudariusi šį sąrašą, šaltinyje nenurodyta, tačiau labai tikėtina, kad tai buvo vienas iš Gulago padalinių.