Iš Kolyma.lt Wiki.
Peršokti į: navigacija, paiešką
(Papildoma informacija)
(Papildoma informacija)
27 eilutė: 27 eilutė:
 
Informacijos apie wiki programinės įrangos naudojimą, ieškokite [//meta.wikimedia.org/wiki/Help:Contents žinyne].
 
Informacijos apie wiki programinės įrangos naudojimą, ieškokite [//meta.wikimedia.org/wiki/Help:Contents žinyne].
  
[[Vaizdas:Sevvostlag1932.png|left|270px]]
+
[[Vaizdas:Sevvostlag1932.png]]
  
 
[[Kategorija:Taisyklės]]
 
[[Kategorija:Taisyklės]]

23:55, 16 spalio 2012 versija

Kaip sukurti naują puslapį

Sukurti naują puslapį pagal raudoną nuorodą

Skaitydami straipsnį pastebite, kad kai kurios sąvokos parašytos raudonai. Tai reiškia, kad šioje svetainėje dar nėra straipsnio, paaiškinančio ar aprašančio šią sąvoką. Toks raudonai parašytas tekstas vadinamas „vidine nuoroda į neegzistuojantį puslapį“. Paspaudus tokią nuorodą atsidarys langas, kuriame galėsite pradėti rašyti straipsnio tekstą.

Sukurti naują puslapį paieškos laukelio pagalba

Straipsnį taip pat galite pradėti kurti įrašę norimą pavadinimą į paieškos laukelį. Jei toks straipsnis nerandamas - atsidariusiame puslapyje bus siūloma „Sukurti puslapį „…“ šioje svetainėje!“ Paspaudę kabutėse esantį raudoną pavadinimą irgi atsidarys redagavimo langas.

Kaip redaguoti puslapį

Puslapio redagavimas šiame projekte praktiškai niekuo nesiskiria nuo puslapių redagavimo Vikipedijoje. Todėl galite pasikliauti tuo, kas išdėstyta Vikipedijos straipsnyje „Kaip redaguoti puslapį“.

Bet yra vienas skirtumas. Nuorodos į kitus straipsnius Vikipedijoje rašomos imant straipsnio pavadinimą į dvigubus laužtinius skliaustus. Pavyzdžiui, redagavimo lauke įrašius „[[Magadanas|Magadane]] yra uostas“, straipsnyje matysis „Magadane yra uostas“, t.y. žodį „Magadane“ galima bus spustelėti ir atsivers puslapis „Magadanas“. O jei puslapio „Magadanas“ Vikipedijoje nebus, nuoroda „Magadane“ bus rodoma raudonu šriftu.

Tas pats ir šiame projekte. Bet pas mus dar yra papildymas – nuorodas galima rašyti ir taip:
{{?|Magadanas|Magadane}} yra uostas
Efektas bus tas pats – žodį „Magadane“ galima bus spustelėti ir atsivers puslapis „Magadanas“. Tačiau, jei puslapio „Magadanas“ nebus mūsų projekte, nuoroda vistiek bus rodoma mėlynai, o atsivers iš karto Vikipedijos puslapis „Magadanas“.

Formatą {{?|Magadanas|Magadane}} vietoj [[Magadanas|Magadane]] patartina naudoti tada, kai nurodomoji sąvoka (šiame pavyzdyje – „Magadanas”) yra iš mūsų – dalstrojiškai-kolymietiškos – srities, ir toks puslapis mūsų projekte turėtų būti, bet jo dar nėra.

Gi jeigu norite padaryti nuorodą į kokią nors galimai ne visiems suprantamą sąvoką ne iš mūsų srities, darykite nuorodą tiesiai į Vikipediją. Pavyzdžiui, sakinyje „Magadano sritis ribojasi su Kamčiatkos kraštu“ norėsite, kad, paspaudus žodžius „Kamčiatkos kraštu“ atsivertų puslapis „Kamčiatkos kraštas“. Bet Kamčiatka – jau ne mūsų sritis, ir tokio puslapio mūsų projekte nekursime, todėl turi atsiverti Vikipedijos puslapis „Kamčiatkos kraštas“. Nuorodą šiuo atveju rašykite taip:
Magadano sritis ribojasi su [[wikipedia:lt:Kamčiatkos kraštas|Kamčiatkos kraštu]]“.

Papildoma informacija

Informacijos apie wiki programinės įrangos naudojimą, ieškokite žinyne.

Vaizdas:Sevvostlag1932.png