Iš Kolyma.lt Wiki.
Peršokti į: navigacija, paiešką
LLKS-logo.png
Duomenys apie organizaciją
Pilnas pavadinimas Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga
Tipas asociacija
Vadovas Jonas Burokas (valdybos pirmininkas)
Adresas Kirtimų g. 47, Vilnius
Narių skaičius apie 170
Ofic. kalbos lietuvių
Svetainė llks.lt

Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga (LLKS) – visuomeninė Lietuvos organizacija, ribotos civilinės atsakomybės viešasis juridinis asmuo, kurio teisinė forma – asociacija.

Įkurta 1940 tikslu „atstatyti Nepriklausomą Lietuvą ir sujungti visus lietuvius bendram darbui Lietuvos garbei ir gerovei“. Joje susibūrę liberalai ir tautininkai priešinosi iš pradžių rusų, vėliau – vokiečių okupacijoms, siekė atkurti Lietuvos valstybės nepriklausomybę, leido laikraščius „Laisvės kovotojas“, „Varpas“. LLKS vyriausioji vadovybė rūpinosi sukurti visą Lietuvą apimantį sąjungos konspiracinį tinklą. Kiekviename apskrities mieste kūrė laisvės kovotojų padalinius. Visa organizacija buvo suskirstyta į 4 apygardas (Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio). 1943 turėjo apie 3 tūkstančius narių.

Antrosios rusų (sovietų) okupacijos metu toliau veikė pogrindyje. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, atkūrė savo veiklą kaip visuomeninė organizacija. Rūpinasi žuvusių laisvės kovotojų atminimo įamžinimu, gyvųjų laisvės kovotojų teisių atstatymu, laisvės kovos, vykusios abipus lagerio grotų, įamžinimu spausdintu žodžiu, nūdienos aktualijų atspindėjimu savo mėnraštyje „Varpas“ ir kitose žiniasklaidos priemonėse. Aktyviai dalyvauja valstybiniuose ir tautiniuose renginiuose, bendradarbiauja su kitomis visuomeninėmis patriotinėmis organizacijomis ir valstybės institucijomis.

Papildoma informacija